Obor chemie

3,5 mld.
investice do ekologie
15
výrobních závodů
157
profesionálních hasičů
3
výzkumné a vývojové laboratoře

Chemie v koncernu Agrofert

AGROFERT je druhý nejvýznamnější koncern českého chemického průmyslu a největší výrobce dusíkatých minerálních hnojiv v Evropě.

Chemický průmysl je významný obor podnikání koncernu AGROFERT. Díky každodenní práci 9000 zaměstnanců jsou naše chemické společnosti předními evropskými výrobci v oblastech kvalifikované chemie, hnojiv, agrochemikálií či plastikářství. Kromě Evropy působíme na dalších 3 kontinentech, celkem v 15 zemích. 3/4 výroby jsou určeny pro export do zahraničí.

Mezi klíčové zákazníky chemiček koncernu AGROFERT patří firmy z oblasti zemědělství a potravinářství, výrobci nátěrových hmot a tiskových barev, zpracovatelé barviv a pigmentů pro textilní a automobilový průmysl, farmaceutické koncerny, zbrojařské společnosti, producenti kosmetiky nebo společnosti podnikající v oblastech stavebního či automobilového průmyslu.

V oboru chemie klademe velký důraz také na výzkum a vývoj. V našich výzkumných ústavech se soustředíme na inovace i vývoj nových výrobků, rozvoj stávajících produktových řad a služby poskytované pro externí zákazníky.