OSEVA, a.s.

Oseva, a.s. se sídlem v Bzenci vznikla v roce 1993 privatizací a oddělením ze státního podniku OSEVA, s.p. OSEVA, a.s. Historickým mezníkem v rozvoji společnosti byl rok 2008, kdy se stala součástí koncernu AGROFERT. 

OSEVA, a.s. se zabývá výrobou a prodejem širokého sortimentu kvalitních certifikovaných osiv. Specializací společnosti je výroba a prodej osiv hybridů kukuřice a jako taková je OSEVA, a.s. výhradním výrobcem a distributorem českých hybridů kukuřice společnosti CEZEA-šlechtitelská stanice, a.s. se sídlem v Čejči a na trhu kukuřic v ČR hraje dlouhodobě významnou roli mezi pěticí leaderů trhu s podílem nad 10%. Sortiment kukuřice je každoročně rozšiřován o nově registrované hybridy ze společnosti CEZEA a také ze slovenských společností ZEAINVENT a ZELSEED, německé Freiherr von Moreau Saatzucht GmbH.

Na český, slovenský a polský trh již několik let OSEVA, a.s. uvádí jako výhradní zástupce kvalitní odrůdy ze zahraničí, které nejprve testuje na agronomické a zpracovatelské vlastnosti a následně vyrábí certifikované osivo pod exklusivní licenční smlouvou. Veškeré osivo je zpracováváno ve vlastních čisticích stanicích společnosti, které jsou vybaveny špičkovou čisticí a mořicí technologií. Jako první v ČR začala společnost OSEVA,a.s. používat při moření technologii 100% aplikační proces, který využívá systém zpěňování pomocí přípravku CETM a výrazně zlepšuje kvalitu namoření. Všechny procesy při úpravě osiva jsou sledovány laboratoří, která má pověření Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) na vystavování posudků o jakosti osiv a garantuje vysokou kvalitu prodávaných produktů. Kvalita prodávaného osiva je ještě následně kontrolována laboratoří ÚKZÚZ.

Pro propagaci svých odrůd a certifikovaných osiv a bližší kontakt s obchodními partnery OSEVA, a.s. využívá tým vlastních terénních poradců a ve spolupráci s výrobcem hnojiv společností LOVOCHEMIE a prodejcem zemědělské techniky AGROTEC také pořádá polní dny a semináře.

Produkty

Osiva

, Kukuřice , Luskoviny , Luštěniny , Obiloviny , Olejniny , Pícniny

Působnost společnosti

  • Česká republika
  • Slovenská republika
  • Německo
  • Polsko
  • Rakousko
  • Francie
  • Španělsko

Kontakt

OSEVA, a.s.

Zemědělství
Potoční 1436, 69681 Bzenec, Česká republika
IČ: 47912430
Datová schránka: wxkfikt

E-mail: info@osevabzenec.cz
Telefon: +420518395210
Web: www.oseva.eu