AGROPODNIK DOMAŽLICE a.s.

AGROPODNIK DOMAŽLICE a.s. podniká nejenom v domažlickém okrese 37 let. Společnost byla založena jako společný podnik a v roce 1992 byla transformována na akciovou společnost. Od roku 2012 je součástí koncernu AGROFERT. V současné době firma zaměstnává 100 zaměstnanců.

Nosnou činností je provozování daňového skladu PHM, který zásobuje pohonnými hmotami západočeský region, umožňuje skladování a aditivaci PHM, míchání bioplaliv (např. SMN 30). Společnost disponuje vlastní sítí 4 čerpacích stanic a velkou výhodou je napojení skladu PHM na vlastní železniční vlečku.Úsek PHM disponuje vlastní dopravní kapacitou v podobě automobilových cisteren na pohonné hmoty.

Další důležitou činností AGROPODNIKU DOMAŽLICE jsou služby zemědělcům a skladování a obchod s kapalnými i tuhými průmyslovými hnojivy. Firma pomáhá zemědělcům v regionu při sklizni silážních a senážních hmot, jejich dopravě a při aplikaci průmyslových hnojiv. Tyto skladuje ve 4 skladech strategicky rozmístěných v okrese Domažlice: Domažlice – 8000 t, Mutěnín – 5000 t, Koloveč a Semněvice – každý s kapacitou 1200 t. TPH. S kapalnými hnojivy firma hospodaří ve skladech Domažlice a Koloveč. Dva největší sklady hnojiv jsou napojené na vlastní železniční vlečky. Zemědělský úsek disponuje také překládací stanicí cementu v Domažlicích.

Třetím oborem podnikání AGP je výroba stavebních hmot a prefabrikátů. Na dvou moderních, digitálně řízených betonárnách v Domažlicích a v Horšovském Týně vyrábí široké spektrum kvalitních betonových směsí a anhydritové lité podlahové potěry. Výroba prefabrikátů se nachází v areálu AGP v Domažlicích a svou produkci zaměřuje především na výrobu stájových roštů a ohradníků. Prostřednictvím obchodní společnosti ATRO Beton s.r.o. vyváží tyto produkty pro zemědělce mimo ČR především na Slovensko, do Německa, Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny. Výrobky znají i v Bělorusku a v Rusku. Mimo stájových roštů a ohradníků vyrábí AGP doplňkový sortiment: chodníkovou velkoplošnou betonovou dlažbu, podhrabové plotové desky a prefabrikáty pro kolejové polní cesty, které se využívají při pozemkových úpravách a revitalizaci krajiny prováděných Pozemkovými úřady.

Další činností společnosti je kamionová doprava a spedice. Firma disponuje 12 kamionovými soupravami (z nich 10 pro přepravu sypkých hmot) a zaměstnává také kamiony dalších přepravců.

AGROPODNIK DOMAŽLICE a.s. je držitelem certifikátů ISO 9001:2008, GMP B4.1 a ISCC.

 

Produkty

Pohonné hmoty

, AdBlue , Benzíny , Maziva , Nafta , SMN 30

Služby

, Aplikační práce kapalných minerálních hnojiv , Aplikační práce pevných minerálních hnojiv , Doprava a manipulace , Skladování hnojiv

Působnost společnosti

  • Česká republika
  • Německo

Kontakt

AGROPODNIK DOMAŽLICE a.s.

Obnovitelné zdroje a paliva
Masarykova 523, 344 01 Domažlice, Česká republika
IČ: 45350272

E-mail: agropodnik@agropodnik.cz
Telefon: 379724621
Web: www.agropodnik.cz