Wotan Forest, a.s.

Společnost Wotan Forest, a.s. se zaměřuje na zpracování dřeva, výrobu dřevěného programu, dřevěných palet a obalů, překližky a dýhy.

Od svého vzniku v roce 2003 ušla firma dlouhou cestu. Na začátku bylo více společností, které spojily své síly a daly tak vzniknout zcela nové firmě Wotan Forest, a.s. Postupem času se firma rozrůstala o další členy a rozšiřovala své pole působnosti na další dřevařská odvětví.

Významným krokem pro společnost Wotan Forest, a.s. byl v roce 2011 odkup akcií firmou AGROFERT, a.s. Tímto jsme se stali členem koncernu AGROFERT a získali jsme stabilní zázemí pro růst a vývoj naší firmy.

V roce 2013 jsme se rozrostli o firmu s dlouholetou tradicí, a to o ALFA Plywood Solnice a.s. Touto fúzí se společnost obohatila o více jak 120 zaměstnanců a získala provozovnu na výrobu kvalitní, české překližky a dýhy.    

Dalším krokem byl vstup na trh s obalovým materiálem a paletami. To se nám podařilo v roce 2015 díky koupi jedné z největších českých firmem na výrobu palet JILOS HORKA, s.r.o. Tento přírůstek do naší početné firmy přinesl kvalitní palety všeho druhu a také stabilní pozici na českém trhu.

V současné době máme více jak 550 zaměstnanců, kteří pracují na 4 pilách. To nám přináší stabilitu dodávky řeziva pro naše provozy. Dále pracují na 4 dřevozpracujících závodech, kde vyrábíme palety, paletové ohrádky, překližku a protitahovou dýhu. Ročně zpracujeme přes 350 000 m3 pořezané kulatiny a usušíme přes 100 000 m3, stlučeme více jak 3 500 000 kusů palet a vyrobíme přes 45 000 m3 překližky.

Wotan Forest, a.s. je moderní a dynamicky se rozvíjející společnost, která vždy klade důraz na vysokou kvalitu zboží a služeb pro své zákazníky.

Strategické regionální umístění našich provozů nám umožňuje plně uspokojit požadavky všech zákazníků, počínaje fyzickými osobami, přes obce, města až po velké nadnárodní společnosti.

Ve Wotan Forest, a.s. pracujeme se dřevem, jako s obnovitelným zdrojem. Plně si tak uvědomujeme význam ochrany životního prostředí, a proto naše moderní výrobní technologie umožňují vysoce ekologické, téměř bezodpadové zpracování dřevní hmoty.

 

Zpracování dřeva

 

  • Hoblované produkty
  • Palivové dřevo
  • Řezivo
  • biomasa
  • Dřevěné palety
  • Paletové ohrádky
  • Překližka
  • Protitahová dýha

 

Působnost společnosti

 

  • Česká republika

 

Obchodní aktivity společnosti

 

  • Státy EU

 

Kontakt

Wotan Forest, a.s.

Lesnictví a dřevařství
Rudolfovská třída 202/88, 370 01 České Budějovice 4, Česká republika
IČ: 26060701
Datová schránka: aamexvt

E-mail: info@wotan.cz
Telefon: +420725761821
Web: www.wotanforest.cz