Wotan Forest, a.s.

Společnost Wotan Forest, a.s. se zaměřuje na zpracování dřeva, výrobu dřevěného programu a dětských hřišť a školkařskou činnost. Vždy klademe důraz na vysokou kvalitu zboží a služeb pro naše zákazníky. 

Nedílnou součástí naší práce jsou služby a poradenství v oblastech obnovy a pěstování lesa, realizací okrasné zeleně i rekultivací. Naše struktura s regionálními středisky nám umožňuje plně uspokojit požadavky všech zákazníků, počínaje fyzickými osobami, přes obce, města až po velké nadnárodní společnosti.

Od svého vzniku v roce 2003 ušla firma dlouhou cestu. Na začátku bylo více společností, které spojily své síly dohromady a daly tak vzniknout zcela nové firmě Wotan Forest, a.s. S postupem času se firma rozrůstala o další členy a rozšiřovala své pole působnosti na další dřevařská odvětví.

Významným krokem pro společnost Wotan Forest, a.s. byl v roce 2011 odkup akcií firmou AGROFERT, a.s. Tímto jsme se stali členem koncernu AGROFERT a získali jsme stabilní zázemí pro růst a vývoj naší firmy.

V roce 2013 jsme se rozrostli o firmu s dlouholetou tradicí, a to o ALFA Plywood Solnice a.s. Touto fúzí se společnost obohatila o více jak 120 zaměstnanců a získala provozovnu na výrobu kvalitní, české překližky a dýhy.    

Dalším krokem byl vstup na trh s obalovým materiálem a paletami. To se nám podařilo v roce 2015 díky koupi jedné z největších českých firmem na výrobu palet JILOS HORKA, s.r.o. Tento přírůstek do naší početné firmy přinesl kvalitní palety všeho druhu a také stabilní pozici na českém trhu.

V současné době máme více jak 700 zaměstnanců, kteří pracují na 4 pilách, které nám přináší stabilitu dodávky řeziva pro naše provozy, dále pracují na 4 dřevozpracujících závodech, kde vyrábíme vše od palisád až po dětská hřiště, a také se starají o naše stromky v 19 lesních školkách, které disponují rozlohou přes 300 hektarů. Ročně pořežeme přes 300 000 m3 dřeva a usušíme přes 100 000 m3, stlučeme více jak 3 000 000 kusů palet a vyrobíme přes 40 000 m3 překližky.

Společnost Wotan Forest, a.s. se vždy snaží v maximální možné míře vyhovět požadavkům zákazníků, udržovat stálou kvalitu všech výrobků, zajistit spokojenost vlastních zaměstnanců, a přitom minimalizovat ekologickou zátěž výrobních procesů na životní prostředí. 

Produkty

Lesnictví

, Pěstební služby v lesnictví , Produkce lesních a okrasných dřevin

Truhlářská činnost

, Dětská hřiště , Zahradní nábytek

Zpracování dřeva

, Pilařská výroba , Prodej řeziva , Výkup dřeva

Působnost společnosti

  • Česká republika
  • Slovenská republika
  • Německo
  • Maďarsko
  • Čína
  • Rakousko
  • Itálie
  • Korea

Kontakt

Wotan Forest, a.s.

Lesnictví a dřevařství
Rudolfovská třída 202/88, 370 01 České Budějovice 4, Česká republika
IČ: 26060701

E-mail: info@wotan.cz
Telefon: +42056966194
Web: www.wotanforest.cz