SADY CZ, s.r.o.

Společnost SADY CZ, s.r.o. hospodaří na ploše 219 ha sadů v katastrech obcí Bzenec, Ratíškovice, Nechvalín, Lovčice, Velké Němčice a Nosislav. Na ploše 210 ha jsou zde pěstována jablka a na 9 ha hrušně. Průměrná roční produkce činí cca 6.500 tun ovoce, která je realizována z části na vlastních prodejnách a z části prostřednictvím celostátního odbytového družstva CZ FRUIT Praha. Touto výměrou a produkcí se společnost řadí mezi největší producenty jádrového ovoce v České republice.

Hlavními pěstovanými odrůdami jablek jsou Golden Delicious, Idared, Jonagold, Jonagored, Gala, Gloster a další. U hrušní to jsou odrůdy Lucasova, Bohemica a Erika.

Všechny plochy jsou obhospodařovány v režimu integrované produkce.

V rámci bezpečnosti potravin má společnost zavedeny další systémy a značky: SISPO, GlobalG.A.P., HACCP, FSSC 22000 a KLASA na balené odrůdy jablek.

Částečnou specializací společnosti je výroba jablek na dětskou a kojeneckou výživu pro společnosti DANONE a HAMÉ, kde s výrobou cca 2.500 tun patří mezi jejich nejvýznamnější dodavatele.

Společnost dále disponuje moderními chlazenými sklady vybavených ULO technologií pro dlouhodobé skladovaní jablek a hrušek o celkové kapacitě 2.800 tun, na které navazuje třídící centrum pro tržní úpravu ovoce.

Produkty

Komodity rostlinného původu

, Ovoce

Působnost společnosti

  • Česká republika

Kontakt

SADY CZ, s.r.o.

Zemědělství
U Bzinku 1482, 696 81 Bzenec, Česká republika
IČ: 27699293

E-mail: sadycz@sadycz.cz
Telefon: +420518384295
Web: www.sadycz.cz