AGROFERT, a.s.

Společnost AGROFERT, a.s., sídlící na pražském Chodově, je mateřskou společností koncernu AGROFERT. V současnosti řídí a koordinuje aktivity všech více než 250 společností.

Obchodní firma AGROFERT vznikla 25. ledna 1993 jako společnost s ručením omezeným s týmem o 4 zaměstnancích. V době svého vzniku se AGROFERT zaměřoval výhradně na obchod s hnojivy na českém trhu. Následující rok se AGROFERT transformoval na akciovou společnost a rozšířil obchodní záběr o zemědělské komodity, potraviny, pesticidy, produkty chemického průmyslu, suroviny a pohonné hmoty. Později některé tyto činnosti převzaly jednotlivé společnosti spadající do koncernu AGROFERT.

Dnes se činnost společnosti AGROFERT, a.s., zaměřuje téměř výhradně na korporátní řízení, z obchodních činností se mateřská společnost soustředí už jen na pesticidy a mořidla, hnojiva, paliva a zemědělské komodity či krmiva. Mateřská společnost též zastřešuje centrální aktivity koncernu v oblasti účetních operací, IT, personalistiky, komunikace a marketingu, nákupu vybraných položek zboží a služeb, prodeje majetku, interního auditu a bezpečnosti, zabezpečuje akvizice a zároveň nabízí i finanční služby. Činnost centrály se zaměřuje prakticky výhradně na korporátní řízení, vlastní obchodní činnost vyvíjí v oblasti pesticidů a mořidel, hnojiv, zemědělských komodit a krmiv. 

 

Produkty

Agrochemikálie

, Mořidla , Pesticidy , Speciální hnojiva

Hnojiva

, Foliární hnojiva , Hnojiva draselná , Hnojiva dusíkatá , Hnojiva fosforečná , Hnojiva hořečnatá , Hnojiva listová , Hnojiva organická , Hnojiva se sírou , Hnojiva speciální , Hnojiva stabilizovaná , Hnojiva trávníková , Hnojiva vápenatá , Hnojiva vícesložková , Suroviny na výrobu hnojiv

Komodity rostlinného původu

, Obiloviny , Olejniny

Krmiva a krmné komponenty

, Řepkové a sojové surové oleje , Řepkové  šroty , Rybí moučky , Slunečnicové šroty , Sojové  šroty

Služby

, Doprava a manipulace , Laboratorní služby , Skladování hnojiv , Skladování pesticidů , Skladování zemědělských komodit , Sušení a čištění zemědělských komodit

Působnost společnosti

  • Česká republika
  • celá Evropská unie
  • Slovenská republika

Kontakt

AGROFERT, a.s.

Centrála
Pyšelská 2327/2, 149 00 Praha 4 - Chodov, Česká republika
IČ: 26185610

E-mail: agrofert@agrofert.cz
Telefon: +420272192111
Web: www.agrofert.cz