Spolupráce se školami

Spolupráce se školami

 

Koncern AGROFERT úzce spolupracuje s řadou středních a vysokých škol a univerzit po celé České republice a na Slovensku. 

"Naše" studenty podporujeme formou stipendií, nabízíme jim stáže a praxe v našich firmách, pomáháme jim se semestrálními, bakalářskými i diplomovými pracemi a zapojujeme je do projektů v oblasti vědy, výzkumu a vývoje.

Stejnou možnost máte i vy – najděte si v následujícím přehledu vybraných škol (spoluprcujeme s více institucemi) se zaměřením, které vás bude bavit, a napište nám na kariera@agrofert.cz, co pro vás můžeme udělat. 

 

VYSOKÉ ŠKOLY

Česká zemědělská univerzita v PrazeVysoká škola chemicko-technologická v PrazeJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchUniverzita Palackého v OlomouciČVUT v PrazeVUT v BrněUniverzita PardubiceMendelova univerzita v BrněMasarykova univerzita v BrněVeterinární a farmaceutická univerzita v Brně

 

VYŠSÍ ODBORNÉ ŠKOLY

 

VOŠ ChrudimVOŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně – obor Železniční doprava a přeprava

 

 

STŘEDNÍ ŠKOLY

Střední zemědělská škola ČáslavStřední průmyslová škola PardubiceStřední zemědělská škola PoděbradyStřední odborné učiliště HubálovStřední průmyslová škola OtrokoviceObchodní akademie KolínStřední škola technická a řemeslná Nový BydžovStřední zemědělská škola v Táboře, Střední odborná škola potravinářská v NitřeStřední odborná škola technická a zahradnická v Lovosicích – obor Aplikovaná chemie, Opravář zemědělských strojů, Chemik operátor, Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem – obor Aplikovaná chemie, Střední průmyslová škola v Ústí nad Labem – obor Mechanik elektrotechnik, Elektrikář silnoproud, Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní v Děčíně – obor Železniční doprava a přeprava, SOŠ Horšovský TýnSOŠ SušiceSŠ Oselce - pobočka BloviceSZEŠ ChrudimZemědělská akademie HořiceGymnázium LovosiceStřední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní v DěčíněSPŠ ChrudimStřední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceStřední odborná školy v PodbořanechStřední odborné učiliště Nové StrašecíStřední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD ŽatecStřední zemědělská škola Rakovník  

 

ODBORNÁ UČILIŠTĚ

učiliště Mladá BoleslavSOU Horšovský TýnSOU SušiceSOU Chvaletice

 

 

A TEĎ O NÁS

Na řadě veletrhů pracovních příležitostí se můžeme potkat i osobně.

 

Kde jste mohli náš AGROFERT HR stánek navštívit v roce 2019 a kam se ještě chystáme?

 

Centroprojekt Group na Fast Job Day  - 19.2.2019

Veletrh pracovních příležitostí na České zemědělské univerzitě pod záštitou Career Center ČZU - 21.2.2019

Agrotrh práce na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů - 9.4.2019

Kariérní den na Mendelu – 13.3.2019

Veletrh práce Job expo v Nitře - 16.-17.4.2019

Země živitelka – 22.-27.8.2019

Profesia Days – 23.-24.10.2019

Job Challenge – 20.11.2019


Soutěžíme

Soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika“

Před třinácti lety byly ve společnosti Synthesia položeny základy soutěže, která každoročně prověří chemické znalosti žáků osmých a devátých tříd základních škol v celé České republice. Soutěžního klání se jich v letošním roce zúčastnilo více než 15 000. Cílem soutěže je popularizovat chemii a motivovat žáky k dalšímu studiu chemického oboru. Partnery soutěže jsou například společnosti AGROFERT, PRECHEZA, PREOL, LOVOCHEMIE, FATRA, VUOS, CEREA.


Naše spolupráce se studenty

Exkurze

Ve spolupráci s kolegy z našich zemědělských společností Navos, Cerea a ZZN Polabí jsme letos provedli po akademické půdě studenty Zemědělské školy Chrudim, Zemědělské školy Poděbrady a Střední průmyslové školy chemické Pardubice. 

 


Naše spolupráce se žáky

Zábavná chemie pro školáky

Ve spolupráci se Střední průmyslovou školou chemickou v Pardubicích pořádá společnost Synthesia v hodinách chemie pro žáky osmých a devátých tříd základních škol atraktivní Road Show, jejímž úkolem je zábavnou formou představit chemii jako přitažlivý obor, plný fantazie a dobrodružství a mnohdy i překvapivých reakcí. 

Chemický kroužek i dětský den

Novinkou je od října 2019 podpora chemického kroužku na ZŠ v Rybitví, se kterou společnost Synthesia obnovila dlouholetou spolupráci. Jednou týdně mají žáci možnost pod vedením zkušených pedagogů ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích nahlédnout do tajů chemie a vyzkoušet si jednoduché zkumavkové reakce a zajímavé pokusy jako například jak funguje neviditelné písmo, co je to chemikovo „hrnečku vař“ nebo „barevná zahrádka“. 

Chemické pokusy a popularizace chemie nechybí každoročně ani na dětském dni v obci Rybitví.

 

Den s chemií

Společnost Lovochemie organizuje v sále, uvnitř firmy, Den s chemií, určený pro žáky 8. a 9. tříd základní školy z blízkého okolí. V rámci této akce probíhá nejen prezentace společnosti, ale také ukázka chemických pokusů. Součástí této akce je rovněž exkurze na různá oddělení v Lovochemii.


Naše spolupráce s předškoláky

Zájem o chemický obor se snažíme vzbudit u dětí už v předškolním věku. Se Střední průmyslovou školou chemickou v Pardubicích pořádá společnost Synthesia v mateřských školách zábavné dopoledne plné jednoduchých chemických pokusů a her.