Zlatá medaile pro Farmtec z výstavy Animal Tech 2023

25. 4. 2023

Slavnostního předávání cen se zúčastnil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) a poukázal na technologické inovace v chovech. "Hodně se přetřásá téma precizního zemědělství, je spojováno s rostlinnou výrobou, ale myslím si, že v chovu zvířat a živočišné výrobě už bylo v tomto směru vykonáno hodně a další vývoj má obrovský potenciál," řekl Nekula.

Farmtec uspěl s UniBoxem, což jsou rozebíratelné univerzální boxy pro individuální a také skupinové ustájení telat v období mléčné výživy. UniBoxy se instalují pod střechou - ve vzdušných teletnících s rovnou pevnou podlahou. Jejich konstrukce umožňuje jak individuální, tak párové nebo skupinové ustájení telat a umožňují přímý vizuální a hmatový kontakt. Možnost spojování telat do párů a do skupin (např. před přesunem telat do skupinových kotců po odstavu) zabraňuje sociálnímu stresu zvířat a podporuje příjem startéru. Řešení tak umožňuje splnění případného zpřísnění požadavků na welfare ustájených telat.

Výhodou řešení Uniboxů je možnost jejich sestavení do libovolných sestav bez kotvení k podlaze. To umožňuje i důkladnou očistu a desinfekci stáje i jednotlivých částí boxů.

DALŠÍ ZPRÁVY