Za koncern Agrofert mluví od prosince Bukovanská a Heřmanský

16. 12. 2021

Koncern Agrofert rozšiřuje tým oddělení komunikace o dva zkušené odborníky, Lucii Bukovanskou a Pavla Heřmanského. Adéla Čabayová, která dosud zastávala pozici tiskové mluvčí, ve své roli zůstává, a tvoří tak silné trio s novými kolegy.

Vedle poskytování stoprocentního servisu novinářům, bude tříčlenný komunikační tým podporovat rozrůstající se aktivity koncernu v oblasti společenské odpovědnosti, technologických inovací, podpory zaměstnanců a uvádění nových produktů na trh.

„Naší dlouhodobou vizí je přinést aktivní komunikaci pozitivních témat. Jsme největší skupinou českého a slovenského potravinářství, patříme mezi přední výrobce v chemickém průmyslu a jsme lídry ve výrobě hnojiv na evropské úrovni. Společnosti v našem koncernu jsou úspěšné, daří se jim i v těžké době a sbírají za to také řadu ocenění. Koncern Agrofert měl dlouhá léta pouze jednoho tiskového mluvčího, což je pro tak velkou skupinu netypické,“ vysvětluje personální ředitel koncernu Agrofert Daniel Rubeš.

Lucie Bukovanská se dlouhodobě specializuje na potravinářství a zemědělství. Naposledy zajišťovala komunikaci pro Iniciativu zemědělských a potravinářských podniků, jejímž je Agrofert členem. „Agrofert je největším českým zaměstnavatelem v zemědělství a potravinářství, to jsou obory, ve kterých jsme v Česku tradičně silní. Výrobu našich potravin neustále vylepšujeme a mým hlavním úkolem bude tyto kroky představovat.“

Pavel Heřmanský má dlouholeté zkušenosti z oblasti korporátní komunikace, společenské odpovědnosti a udržitelnosti. „Agrofert patří mezi přední středoevropské hráče v odvětví potravinářství a chemického průmyslu. Jsou před námi významná evropská i globální témata týkající se budoucnosti celého odvětví a udržitelnosti, jako je Green Deal, ke kterým máme co říct. Těším mě, že mohu podpořit tento dialog,“ říká Pavel Heřmanský.

Oba nově příchozí PR odborníci doplní dosavadní tiskovou mluvčí koncernu Adélu Čabayovou. ,,Agrofert je o schopných lidech, píli, pokoře, tradici i stabilitě, a to se v naší komunikaci musí promítnout. Existuje řada zajímavých témat, která bych chtěla veřejnosti představit,” vysvětluje Adéla Čabayová, která je součástí PR a marketingového týmu koncernu už dva roky.

AGROFERT - PR oddělení - Lucie Bukovanská a Pavel Heřmanský

Lucie Bukovanská je absolventkou Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů. Svou kariéru odstartovala v lifestylovém pořadu Flash in v hudební televizi Óčko. Následně působila přes deset let v PR agenturách Ogilvy PR a Botticelli, kde se věnovala primárně klientům z oblasti FMCG a potravinářství. Zkušenosti na pozici tiskové mluvčí získala během svého působení v Městské části Praha 3.

Pavel Heřmanský přichází do Agrofertu z banky ING, kde měl v rámci oddělení Komunikace více než tři roky na starosti PR a CSR a předsedal grantové komisi ING Bank fondu Nadace Terezy Maxové dětem. Předtím působil přes 8 let jako PR manažer poradenské společnosti PwC. Řadu let se věnuje mediálním školením a koučinku pro top manažery, poradce a právníky. Zkušenosti sbíral i v médií jako zástupce šéfredaktora ČIA a redaktor Hospodářských novin.

DALŠÍ ZPRÁVY