Vychází jarní AGROFERT Magazín

31. 3. 2020

Jarní vydání Agrofert magazínu se k vám dostává v době, kdy každý z nás ve větší či menší míře čelí nákaze novým koronavirem COVID-19. Velká část našich kolegů stojí hned za zdravotníky a příslušníky integrovaného záchranného systému tzv. ve „druhé linii“. Řeč je o zemědělcích, kteří jsou v celém řetězci zásobování potravinami na prvním místě. Bez nich by totiž nebylo možné připravit půdu pro letošní sklizeň, zasít, ošetřovat plodiny nebo nakrmit hospodářská zvířata. Neméně důležití jsou i naši zpracovatelé potravin, kteří se snaží uspokojit vysokou poptávku po čerstvých a trvanlivých výrobcích  a zajistit přitom maximální možná hygienická opatření. Klobouk dolů i před našimi prodavači, řidiči a všemi dalšími, kteří se snaží udržet chod ve firmách. V době, která je dnes pro mnohé z nich mnohem hektičtější a náročnější, se snaží pomáhat i ve svých regionech. O jejich aktivitách se více dozvíte uvnitř magazínu.

Kromě článků, které reagují na nejsledovanější opatření a pomoc v boji proti celosvětové nákaze koronavirem, přinášíme rozhovor s generálním ředitelem zemědělské společnosti ZZN Pelhřimov Zdeňkem Kubiskou. Dozvíte se v něm, co zemědělcům způsobila letošní „nezima“, v jakém stavu je české zemědělství nebo jak připravení či nepřipravení jsou pro práci v zemědělských společnostech čerství absolventi zemědělských škol.

„Malou kapičkou v moři“ reagujeme také na uzavření základních škol a pro školáky prvního stupně základních škol a děti z mateřských škol přinášíme edukativní zemědělskou hru „Zemědělství žije aneb na farmách se pořád něco děje“. Zábavnou formou se při ní naučí, co všechno se může během krátké doby odehrát ve stájích a na polích, co může práci zemědělcům výrazně ulehčit a co naopak pěkně znepříjemnit.

Novinek je jako tradičně mnohem více. Všemi články se můžete prolistovat i online na https://issuu.com/medialni_skupina_mafra/docs/agrofert_magaz_n_jaro_2020.

AGROFERT magazin - jaro 2020