ÚOHS schválil nového vlastníka PEK GROUP

24. 6. 2020

Od 24. června 2020 začal na českém pekárenském trhu působit nový zcela nezávislý významný hráč, společnost PEK GROUP, a.s. Společnost zásobuje 3500 zákazníků z šesti pekáren v Brandýse nad Labem, Rumburku, Strakonicích, Uherském Brodu, Znojmě a Šumperku.

Na základě výběrového řízení vedeného společností UB HOLDING, a.s. jako prodávajícím Úřad pro ochranu hospodářské soutěže schválil nového majitele PEK GROUP, kterým se stala společnost Investment PG 2020, s.r.o., stoprocentně vlastněná Ing. Tomášem Vaňkem, manažerem s dlouholetými zkušenostmi v pekárenském oboru.

„Jsem potěšen výsledkem a přesvědčený, že v hodnocení o nabytí rozhodla námi zvolená forma tzv. management buyout, která je největší zárukou kontinuity a dalšího rozvoje stávajícího podnikání. Chceme být dobrým zaměstnavatelem a významným hráčem českého pekárenského trhu, který ctí fair play v obchodních i konkurenčních vztazích, naším cílem je přispívat k rozvoji prestiže české pekařiny a ukotvit naše jméno mezi nejrespektovanějšími firmami v oboru,“ uvedl Tomáš Vaněk s konstatováním, že všechna pracovní místa a provozy zůstanou zachovány v plném rozsahu.

Skupina PEK GROUP se definitivně odstřihnula od UNITED BAKERIES, jejíž sesterskou společností byla doposud. Vznik nové skupiny byl naplněním podmínky antimonopolního úřadu po schválení fúze PENAM – UNITED BAKERIES. Souhlas ÚOHS byl podmíněn vyčleněním šesti plně funkčních pekáren a jejich následným prodejem do 30. 6. 2020, aby bylo co nejdříve dosaženo zachování konkurenčního prostředí na trhu. Tento termín se podařilo dodržet.

Výběr pekáren PEK GROUP zohlednil záměr nenarušit hospodářskou soutěž v jednotlivých regionech republiky. PEK GROUP sází na zkušené pekaře, osvědčené receptury, kvalitu surovin i výrobků a spolehlivý dodavatelský servis. Cílem je maximálně spokojený zákazník i spotřebitel.

DALŠÍ ZPRÁVY