Stanovisko k vysílání televizního dokumentu Selský rozum

17. 1. 2018

Vážení televizní diváci,

 

bohužel přístup autorů dokumentu jsme od počátku považovali za velmi neprofesionální. Kontaktovali nás s tím, že chtějí natočit dokument o vývoji českého zemědělství po roce 1989.

 

Přesně jsme ale věděli, co přijde – žádný vývoj zemědělství, ale pouhý útok na naši firmu.

 

Proto jsme odmítli se na pořadu jakkoli podílet a vystupovat v něm.

 

Autoři vyhledali několik veřejně známých oponentů našeho bývalého akcionáře, pana Andreje Babiše, a nechali je hovořit na kameru. Řídili se pravidlem – chcete-li něco říct, najděte si někoho, kdo to řekne za vás.

 

Výsledný dokument považujeme za hrubě manipulativní. Je plný nepravd a překroucených informací. Autoři se snaží divákům namluvit, že je u nás ve firmě něco v nepořádku, třeba, že zaměstnáváme lidi načerno, že spolupracujeme s jakousi ukrajinskou mafií, že likvidujeme zemědělské podniky a podobně.

 

Nic z toho není pravda.   

 

Mrzí nás, že na nás někdo takto pohlíží a útočí na nás jenom proto, že náš bývalý akcionář se rozhodl jít do politiky. Je to velmi nefér především vůči lidem, kteří u nás ve firmě pracují. Ti lidé si to vůbec nezaslouží. Firmy, které jsme převzali, prosperují a fungují. Spoustu fabrik jsme doslova zachránili před krachem. Podívejte se na náš kanál na youtube, je tam mnoho příkladů.

 

Chtěl bych požádat diváky, aby nevěřili tomu, co za chvíli uvidí a uslyší. Znovu opakuji, že pořad Selský rozum je záměrně zlý, útočný. Osoby, které v něm vystupují, se bohužel utápějí ve své vlastní nenávisti vůči osobě Andreje Babiše. Ostatně sami se netají tím, že cílem filmu původně bylo ovlivnit loňské volby do Poslanecké sněmovny. Pro úplnost - Česká televize tento pořad v předvolebním čase odmítla odvysílat jako vadný a nevyvážený.

 

Mimochodem, za pořad, který uvidíte, zaplatila České televize jeho autorům příspěvek ve výši jeden milion dvě stě šedesát tisíc korun českých. Z vašich diváckých koncesionářských poplatků.

 

Spoléhám na zdravý selský rozum, na to, že se diváci zamyslí nad přístupem autorů dokumentu a sami si udělají úsudek.

 

Děkuji za pozornost a děkuji České televizi, že jsme dostali alespoň tento prostor k vyjádření.

 

 

Karel Hanzelka

tiskový mluvčí, Agrofert, a. s.