SKW Piesteritz a RWE podepsaly smlouvu o zelené elektřině

10. 5. 2023

Bezpečnost, ochrana životního prostředí, inovace a udržitelnost jsou ve společnosti SKW Stickstoffwerke Piesteritz GmbH (SKW Piesteritz) již léta na prvním místě. Společnost si například dala za cíl během příštích pěti let kompletně převést své požadavky na elektrickou energii v základním zatížení na zelenou elektřinu. Zelená elektřina, která bude pocházet z německých vodních elektráren RWE, by měla pokrýt 40 % spotřeby elektřiny SKW Piesteritz při provozu na plný výkon.

Za tímto účelem je nyní uzavřena 10 letá smlouva o dodávkách 175 gigawatthodin zelené elektřiny s energetickou obchodní společností RWE Supply & Trading. Smlouva začíná v roce 2025; od tohoto okamžiku bude SKW Piesteritz schopna pokrýt minimálně 40 procent svých energetických potřeb certifikovanou zelenou elektřinou z vodní energie. SKW Piesteritz je tak na dobré cestě, aby v budoucnu mohla nabízet udržitelně vyráběná „zelená“ hnojiva a průmyslové chemikálie „Made in Germany“.

Petr Cingr, předseda představenstva SKW Piesteritz uvedl: "Zelená elektřina z vodních elektráren je pro nás další důležitou složkou naší zelené transformace a je vhodným doplňkem budoucího udržitelného energetického mixu. Používáním této obnovitelné energie samotné ušetříme ekvivalent cca 70 000 tun emisí CO2 ročně. S touto smlouvou o dodávkách elektřiny jsme udělali důležitý krok k tomu, abychom mohli pokračovat ve výrobě ekologických produktů, jako jsou hnojiva a AdBlue® s pečetí důvěry a kvality „Made in Germany“ v Lutherstadt Wittenberg v budoucnu."

"Jsme rádi, že můžeme podpořit SKW Piesteritz při realizaci její strategie udržitelnosti,“ zdůrazňuje Hendrik Niebaum, vedoucí komoditních řešení RWE Supply & Trading. „Velký zájem o zelenou elektřinu ukazuje, jak důležitá se pro německý průmysl stala. My v RWE proto nadále investujeme miliardy do rozšiřování našeho portfolia obnovitelných zdrojů.“

DALŠÍ ZPRÁVY