Oxycelulóza ze Synthesie na veletrhu Medica 2015

9. 11. 2015

Oxidovaná celulóza je používána již déle než 50 let. Je známa jako biologicky odbouratelný, biologicky vstřebatelný a biokompatibilní polymer bez nežádoucích účinků na tkáně organismu. Díky svému antimikrobiálnímu působení proti široké škále patogenních mikroorganismů a svým účinkům podporujícím hojení je oxidovaná celulóza významným přínosem v mnoha různých aplikacích v lékařství. Produkty vyrobené z oxidované celulózy se používají jako hemostatika, prostředky na hojení ran, vstřebatelné materiály pro chirurgické sutury, látky dodávající konzistenci při přípravě kosmetických a farmaceutických přípravků, deodoranty v absorpčních polštářcích, medicínské lubrikanty pro chirurgické rukavice, lékové nosiče, superabsorbenty atd. 

Pod obchodním názvem OKCEL® nabízí pardubická chemička Synthesia široké portfolio oxidované vstřebatelné celulózy na přírodní bázi v textilní a práškové formě, v různých chemických modifikacích. Vlastnosti oxidované celulózy je také možné přizpůsobit požadavkům zákazníka. 

Kompletní portfolio představí Synthesia na veletrhu MEDICA 2015, který proběhne od 16. do 19. listopadu v německém Düsseldorfu. Synthesii najdete na stánku č. E58 v hale č. 16.