Ocenění Red Dot Design Award pro novou generaci STEYR Terrus CVT

12. 5. 2022

Traktory STEYR jsou jednoduše nezaměnitelné. Nepřehlédnutelný design, zajímavé inovace, maximální úroveň komfortu a bezkonkurenční spolehlivost: STEYR je pravý rakouský traktor.

Vlajková loď STEYR Terrus CVT prošla významnou renovací a v roce 2021 byla na trh uvedena její nová generace. Nyní získává další významné mezinárodní ocenění za design díky klíčovým inovacím v oblasti komfortu, efektivity a produktivity. Porota udělila nové generaci Terrus CVT ocenění v kategorii Product Design v rámci soutěže Red Dot Design Award 2022.

Porota složená z členů z různých zemí hodnotila v letošním roce rekordní počet produktů v několikadenním procesu. Přihlášky z celého světa byly prozkoumány a hodnoceny na základě kvality designu a stupně inovace. Jako vítěz v kategorii Product Design se STEYR Terrus CVT objeví v příštím vydání ročenky Red Dot Design Yearbook. Zároveň bude představen i na webu www.red-dot.org. Ocenění bude předáno na slavnostním ceremoniálu v německém městě Essen dne 20. června.

Nová generace

Druhá generace traktorů Terrus CVT byla uvedena na trh v loňském roce a nahradila původní řadu představenou v roce 2015. Konstrukce nové řady Terrus CVT, která nabízí tři modely od 250 do 300 koní s plynulým převodovým ústrojím CVT, je ovlivněna „avantgardní“ filozofií značky STEYR. Původní generace byla výrazným způsobem osvěžena jak zvenku, tak i v kabině. Výsledkem je jedinečný design a vysoká praktičnost. David Wilkie, ředitel designového centra mateřské společnosti CNH Industrial a vedoucí týmu, který stojí za designem nové generace modelové řady Terrus CVT, říká, že bylo záměrem vytvořit na první pohled odvážný a průlomový vzhled, ale s důrazem na praktičnost.

„STEYR je známý promyšleným designem a naším cílem bylo přenést styl a podobu nad rámec vzhledu. Důkazem toho je celá kabina, kde jsme pro řidiče vytvořili nové ergonomické prostředí s mnohem větším komfortem, prostorem a kvalitou. Zcela nová loketní opěrka Multicontroller III je ukázkovým příkladem přepracovaného designu i ovládání. Lze ji plně přizpůsobit preferencím obsluhy a aktuálním operacím, což dělá ovládání ještě intuitivnější, příjemnější, a především i produktivnější.“

„Ale výzvy v oblasti designu, které jsme si sami stanovili, začínají ještě předtím, než se řidič skutečně usadí do kabiny. Snažili jsme se vytvořit prostorný a příjemný vstupní prostor se schůdky. Do samotné kabiny jsme integrovali pohodlné sedadlo spolujezdce, které zároveň slouží jako mobilní kancelářský stůl. A jakmile se řidič usadí, chtěli jsme, aby měl snadný přístup k řadě užitečných integrovaných úložných prostorů, včetně chladicího boxu. 
Tyto malé, ale praktické detaily byly vytvořeny jako součást celkového interiéru.“

„Designérský tým stojící za novou generací STEYR Terrus CVT je potěšen uznáním Red Dot za náš závazek propojit styl a design s kvalitou, užitnými vlastnostmi, účinností a udržitelností. Je příhodné, že STEYR, který má pověst jedinečného designu odpovídajícímu kvalitě, by měl být držitelem takového ocenění.“

Značka Steyr letos slaví 75 let


Naše společnost AGRI CS sahá svými kořeny do roku 2001, v té době jsme zajišťovali prodej a servis techniky CASE IH, později STEYR. Nyní jsme se rozrostli nejen značkově, ale i v počtu zaměstnanců, počtu poboček, a především také v rozsahu a kvalitě prodejních a poprodejních služeb. Náš tým zajišťuje aktivity spojené s rolí výhradního dovozce, kterou zastáváme pro techniku CASE IH, STEYR, SIP, MacDon, dále pro vlastní značku AGRI FARMING SOLUTIONS. Zároveň na svých prodejních a servisních střediscích zajišťujeme každodenní službu našim zákazníkům. Naším cílem je vaše plná spokojenost při práci s námi dodanou technikou.