Lidové noviny získaly prestižní evropské ocenění za přílohu Orientace a magazín Esprit

19. 11. 2015

Nejstarší dosud vycházející český deník získal tři ocenění v kategorii Ilustrace za svou pravidelnou přílohu Orientace a dvě v kategorii Magazín roku za svůj stylový magazín Esprit. Soutěže se letos zúčastnilo celkem 196 titulů z 26 zemí. Členové mezinárodní poroty, pocházející z osmi zemí, ocenili tři titulní strany sobotní přílohy Orientace, které ilustrovala výtvarnice Lela Geislerová. Porotu zaujaly ilustrace věnované 70. výročí konce II. světové války, ničení kulturního dědictví Islámským státem a spojení byznysu s ekologií. Příloha Orientace, věnující se trendům ve společnosti, kultuře a myšlení, je pravidelnou součástí sobotních Lidových novin. 
Magazín Esprit získal ocenění už podruhé. Po loňských dvou cenách zaujal mezinárodní porotu i letos. Dvě vydání – únorové s fotostory z Muchovy vily a dubnové s časosběrným fotopříběhem výroby sedla – získala cenu v kategorii Magazín roku. Stylový magazín Esprit, který se věnuje módě, designu, architektuře a umění, vychází v LN každý měsíc už šestým rokem.
„Ocenění nás velmi těší. Je to potvrzení toho, že Lidové noviny přinášejí svým čtenářům nejen původní zpravodajství a zasvěcené komentáře, ale také mimořádně kvalitní suplementy, které obstojí i na evropské úrovni. Velký dík patří všem kolegům, kteří se na tvorbě Orientace a Espritu podílejí,“ říká Veselin Vačkov, ředitel redakce Lidových novin.
Lidové noviny zaznamenaly v letošním roce meziroční zvýšení prodaného nákladu a čtenosti v důsledku zkvalitnění svého obsahu. Zvýšila se původnost a citovanost zpravodajství a rozmanitost příloh. Podle nejnovějších výsledků výzkumu Media projekt si Lidové noviny denně přečte 203 tisíc čtenářů.