Jak se dařilo společnosti Wotan Forest v roce 2020?

8. 2. 2021

Kolik překližky vyrobili ve Wotanu?

Wotan Forest - 55x Václavské náměstí

Václavské náměstí je druhé největší náměstí v České republice. A ve Wotanu za rok 2020 vyrobili tolik překližky, že by s ní toto náměstí mohli pokrýt celkem 55x.  Nebo by mohli "vydláždit" celé Monako a ještě by na jeden Václavák zbylo.

Výroba překližovaných výrobků byla zahájena v roce 1922, kdy firmu koupil A. J.. Podnik produkoval dýhy, překližky, dveřovky a později i laťovky pod ochrannou známkou ALFA, které vyvážel do mnoha zemí Evropy.

Překližky jsou velkoplošným překližovaným materiálem, skládajícím se z lichého počtu dýh, vzájemně slepených kolmo na směr vláken. Jsou vyráběny z tuzemských jehličnatých dřevin, především ze smrku a z borovice.

 

Kolik stromků vypěstovali ve Wotanu?

Wotan Forest - polovina rovníku

V roce 2020 vypěstovali tolik stromků, že kdyby je sázeli vedle sebe, tak obkrouží polovinu naší planety.  Nebo bychom jimi mohli 8x obkroužit Českou republiku.

V oblasti pěstování lesních a okrasných dřevin patří Wotan mezi největší společnosti v oboru. Díky vysoce kvalifikovanému personálu pěstují širokou škálu sadebního materiálu té nejvyšší kvality. Výhodné umístění jejich lesních školek umožňuje splnit požadavky široké škály zákazníků v celé České republice.

 

Kolik palet vyrobili ve Wotanu?

Wotan Forest - 46x Mount Everest

Pokud bychom naskládali všechny vyrobené palety za rok 2020 na sebe, tak jejich sloupec by byl vysoký jako 46 Mount Everestů. A pokud byste chtěli tolikrát na Mount Everest vylézt, zabralo by Vám to přibližně 1,5 roku. 

Společnost Wotan Forest, a.s. patří mezi hrstku těch, kteří jsou v České republice držiteli certifikátu pro výrobu palet EPAL a EUR. Jedná se o jednoho z největších výrobců palet u nás, jejich výrobky používají přední výrobní a logistické firmy.

 

Do kolika zemí exportuje Wotan své produkty?

Wotan Forest - 17 zemí

Špičkové produkty kolegové z Wotanu v roce 2020 exportovali do celkem 17 zemí světa. Teoreticky tak do styku s produkty naší společnosti mohlo přijít až 440 milionů lidí. 

 

 

 

 

Wotan Forest - hlavní činnosti společnosti

 

DALŠÍ ZPRÁVY