Forbes ocenil AGROFERT ženy

1. 7. 2024

Jsme hrdí na to, že se dvě členky našeho představenstva, Petra Procházková a Simona Sokolová, opět umístily mezi Nejvlivnějšími ženami Česka. A co víc, bodovali jsme i na Slovensku, kde v žebříčku Top ženy slovenského biznisu uspěla Kvetoslava Trenčianska, finanční ředitelka Dusla. Tyto prestižní žebříčky za rok 2024 sestavil časopis Forbes Česko a Slovensko.

Petra Procházková

Třicet let na trhu Agrofert, jehož finance vede právě Petra Procházková, oslavil největší investicí v historii koncernu. Koupě divize na zpracování dusíku od chemičky Borealis znamenala pro finanční ředitelku nejen „odkliknutí“ bezmála dvacetimiliardové platby, ale i přípravu na rozšíření a konsolidaci celé skupiny. Nyní ji nejvíc zaměstnává příprava na ESG reporting, hledání příležitostí pro další růst a co největší synergie s nově získanými společnostmi.

Simona Sokolová

Simona Sokolová, další velká dáma koncernu Agrofert, ve kterém má na starosti segment mlékáren, mraženého pečiva a bílého a červeného masa, má za sebou náročný rok. Jak říká, tak hektické roky jako poslední čtyři od začátku covidu ještě nezažila. I pro ni byly loni zásadní investice, skupina, kterou řídí, proinvestovala jednu a čtvrt miliardy korun, letos by to mělo být ještě o další miliardu víc.

Kvetoslava Trenčianska

Po ekonomicky úspěšném roku 2022 zaznamenal a dále zaznamenává nejen chemický průmysl v Evropě možná nejsložitější období v novodobé historii. Trh s hnojivy a gumárenskými chemikáliemi se během roku vyznačoval výkyvy cen základních vstupů a nárůstem importu do Evropy ze stran mimoevropských producentů. Prioritou minulého roku byla proto podle Kvetoslavy Trenčianskej minimalizace negativních vlivů a hledání nových možností přežití ve zhoršujícím se prostředí.