FATRU ČEKAJÍ VELKÉ OSLAVY OSMDESÁTIN

11. 5. 2015

Společnost Fatra si letos připomene osmdesáté výročí od svého vzniku. Při této příležitosti připravila na sobotu 6. června pestrý program pro současné i bývalé zaměstnance, obchodní partnery a širokou veřejnost ve svém areálu a zámku Napajedla. Za dobu své existence se stala Fatra předním středoevropským zpracovatelem plastů, který ve svých závodech v Napajedlích a Chropyni zaměstnává téměř 1100 pracovníků.

Když v roce 1935 založil koncern Baťa firmu Fatra, asi málo kdo tušil, že z podniku orientovaného především na výrobu produktů pro vojenské účely vyroste v průběhu desetiletí prosperující společnost světového formátu v oblasti zpracování plastů, která se dodnes hrdě hlásí k baťovskému odkazu. A to jak v přístupu k současným i bývalým zaměstnancům, tak také ke svým zákazníkům  „Kromě špičkových produktů se snažíme přinášet našim odběratelům vždy něco navíc. Třeba v podobě specializovaných řešení na míru, vývojových aktivit nebo odborných poradenských a konzultačních služeb,“ uvádí generální ředitel Fatra, a.s., Pavel Čechmánek.

Ohlédnout se do slavné historie, ale současně se seznámit se stávající podobou akciové společnosti Fatra a jejím sortimentem, budou mít možnost návštěvníci v sobotu 6. června. Od 9 do 13 hodin si během prohlídek v areálu firmy mohou nejen prohlédnout výrobní prostory, ale bavit se v rámci bohatého doprovodného programu např. při vystoupení zpěvačky Olgy Lounové s kapelou, vyzkoušet si laserovou arénu, výrobu cínových mincí nebo shlédnout ukázky hasičské techniky. Zejména nejmenší návštěvníky jistě potěší projížďky vláčkem a celá řada her, soutěží a dalších aktivit.

Od 13 hodin se potom dějiště oslav přesune do prostor Zámku Napajedla a přilehlého parku, kde proběhne kromě jiného koncert Sester Havelkových s orchestrem, vystoupení zpěvačky Anny K & BAND, kouzelnická show a animační programy Jirky Hadaše, výstava historických automobilů, živé kostýmové obrazy nebo komentované prohlídky zámku.

 „Věříme, že atraktivním bodem programu bude pro naše hosty i prohlídka muzea v Napajedlích se stálou expozicí legendárních nafukovacích hraček designérky Libuše Niklové a Alfréda Kluga, které neodmyslitelně patří k historii naší firmy a v tento den bude také v muzeu slavnostně otevřena i stálá expozie Fatry“  doplňuje generální ředitel Pavel Čechmánek.

Více informací o programu oslav na www.fatra.cz

 

FATRA od historie ….

Česká společnost Fatra byla založená v Napajedlích v roce 1935 firmou Baťa v objektu bývalého cukrovaru. V době svého vzniku fungovala jako výrobce plynových masek a ochranných oděvů, pryžových hraček a technické pryže. Od roku 1940 se potom zaměřovala na zpracování plastických hmot. Gumárenskou výrobu Fatra postupně převáděla i do jiných závodů, další spravovala (Optimit Odry, Gumárny Zubří) nebo je pomáhala budovat (Gumotex Břeclav). Zkušenosti se zpracováním plastů předávala Fatra i dalším podnikům (Technoplast Chropyně, Plastika Nitra) a přispěla tak k celkovému rozvoji tohoto oboru v České republice. Z historického hlediska je vůbec prvním zpracovatelem plastů u nás.

 

… do současnosti

Dnes patří Fatra, a. s., mezi významné zpracovatele plastů, který dodává své produkty do více než 50 zemí světa, kde nacházejí uplatnění ve stavebnictví, potravinářství, galanterii, obuvnictví, odvětví hygieny, zdravotnictví, spotřebním a automobilovém průmyslu. Fatra, a. s., je součástí koncernu AGROFERT a ve svých dvou výrobních závodech v Napajedlích a Chropyni zaměstnává téměř 1100 pracovníků. V roce 2014 vykázala tržby ve výši 3,5 mld. Kč

 

Program oslav 6. 6. 2015

Areál společnosti Fatra

9:00                        zahájení - úvodní slovo generálního ředitele Fatra, a. s. a zástupce koncernu AGROFERT

9:00 – 13:00             dopoledním programem provází moderátor Marek Toman

 

Doprovodný program:

- prohlídky výrobních provozů,

- program pro děti (soutěže, atrakce, dětský koutek),

- ukázka požární techniky.

 

11:00 – 12:00           hudební vystoupení Olga Lounová s kapelou

 

Zámek Napajedla Fatra

12:50                      zahájení odpoledního programu – moderátor Martin Hrdinka

13:00 – 13:45           Magic Hadaš – kouzelnická show pro děti

14:00 – 15:00           Sestry Havelkovy s orchestrem

16:00 – 17:00           ANNA K & BAND

17:00 – 17:30           Magic Hadaš – kouzelnická show pro děti

17:30 – 18:00           Magic Hadaš – Quick change - vystopení rychlých převleků.

 

Doprovodný program:

-  program pro děti (animační programy, dětská dílnička, škola kouzel, balónková show),

-  výstava veteránů,

-  živé kostýmové obrazy,

-  projížďky kočárem,

-  komentované prohlídky zámku Napajedla.

 

Muzeum Napajedla

9:00 – 17:00             prohlídka expozice Fatra

 

Fotbalové hřiště TJ Napajedla

8:00 – 12:00             fotbalový turnaj