Desítka okolo komína byla opět rekordní!

2. 6. 2015

Valašské Meziříčí. 31.05.2015: Tradiční závod se tentokrát běžel v rámci běžeckého seriálu AGROFERT Run 2015 v sobotu 30. května 2015 ve valašskomeziříčské chemičce DEZA. Běžecký klub Valachiarun.cz byl tentokrát v roli technického organizátora tratí závodů.

Třetí ročník závodů přilákal bezmála 1500 závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií. Jako první se na startovní čáru postavily děti, následoval Rodinný běh a pět minut po poledni byl odstartován hlavní závod - Desítka okolo komína.
Hlavní závod, DEZA Mizuno Desítka okolo komína, přilákal nejen zkušené závodníky, ale i běžce, kteří se vydali na svůj první závod a to nejen z Česka, ale také Polska, Ukrajiny a Slovenska.

Vítězem se stal Oleksander Matvijchuk (30:38), druhé místo obsadil Volodimir Jurchuk (30:57) , oba z klubu JM Demolex Bardejov. Třetí místo obsadil Lukáš Kučera z klubu VSK Univerzita Brno (31:45). Mezi ženami kralovala Karolína Zádrapová z klubu AK Drnovice (38:22). Druhá byla Martina Vévodová z AK Perná (39:28) a třetí Jana Žaludková v barvách klubu Cyklogat Malenovice (40:21).

Do nesoutěžního běžeckého happeningu, IMPULS RODINNého BĚHu, se zapojilo bezmála 600 závodníků. Pro každého předem přihlášeného bylo připraveno originální funkční tričko partnera závodu - společnosti KLIMATEX. Nebylo výjimkou, že se na start se postavily třígenerační rodinné týmy.

Někteří trať, který vedla i areálem valašskomeziříčské chemičky DEZA, projeli na online bruslích, odrážedlech, koloběžkách i kolech a k vidění byly i dětské kočárky. V tomto běhu nerozhodovala rychlost běhu, účastníci neměli měřící čip ani startovní číslo, ale odhodlání přihlásit se do závodu a uběhnout nebo projít trať, která měřila dva kilometry.

Pro děti byly připraveny celkem čtyři tratě KLIMATEX DĚTSKÝCH MINI BĚHŮ v délkách 200, 300, 600 a 1000 metrů. Ti nejmenší běželi svůj první běh v kategorii BABY 200m za doprovodu rodičů. Všechny ostatní závody běžely zvlášť holky a kluci. Celkem se cílovou rovinkou prohnalo 360 dětí.

Jaká byla atmosféra na trati a v zázemí závodu? Podívejte se na fotogalerii našeho týmového fotografa Milana Muchy, kterou najdete na této adrese: http://valamfo.rajce.idnes.cz/DEZA_AGROFERT_Run_2015/

Časomíru a měření závodu zajišťovala společnost On line system s.r.o., oficiální výsledky jsou rozdělené podle absolutního pořadí i podle jednotlivých kategorií. Ke stažení jsou zde: http://www.results.onlinesystem.cz/VysledkyAkce/VysledkyAkce?selectedEvent=440

Autor fotografii: Milan Mucha