Chov slepic v pořadu 168 hodin – snaha o skandalizaci

15. 6. 2018

V pátek 15. 6. 2018 se na společnost AGROFERT obrátila redakce České televize, která žádala komentář k videu s údajnými záběry z chovu společnosti Druko Střížov. Jako důkaz, že jde o chovy Druko Střížov, redakce zaslala dvě videa zachycující pohyb slepic v klecích. Odmítáme, že se jedná o chov Druko Střížov, což záběry ani nijak nedokazují. Redakce se snaží vyvolat skandál z videonahrávek, které mohou pocházet z jakéhokoliv chovu.

 

Videonahrávky poskytnuté Českou televizí zachycují pohyb slepic a několik uhynulých kusů, vše je pravděpodobně natočeno na mobilní telefon a ve tmě. Ač nám není známo, o jaký chov se jedná, tak je nám líto uhynulých zvířat, nicméně k úhynům dochází ve všech chovech – od těch domácích až po velkochovy.

Jsme přesvědčeni, že video, které chce redakce 168 hodin použít s tím, že jde o chov Druko Střížov, je pravděpodobně podvrh s cílem poškodit zmíněnou společnost a koncern AGROFERT jako takový. Chov Druko Střížov je totiž hlídaným uzavřeným areálem, kam autoři videa nemohli mít možnost se dostat. Videonahrávky České televize, pocházející velmi pravděpodobně z jiné firmy, jsou vydávány za chov koncernu AGROFERT. To rozhodně odmítáme. Naše chovy splňují všechny veterinární předpisy a jsou pravidelně kontrolovány ze strany veterinární správy.