Bývalý lidovecký senátor Jiří Stodůlka nelegálně vnikl do firmy Agrofertu a fotografoval areál

9. 6. 2017

Do pobočky drůbežářské společnosti Výkrm Třebíč v Napajedlech na Zlínsku, která je součástí koncernu Agrofert, ve středu 7. června po osmé hodině večer nelegálně pronikla neznámá osoba a bez povolení fotografovala mobilním telefonem areál firmy. Ostraha podniku okamžitě přivolala hlídku Policie ČR, která narušitele zadržela.

Při následné identifikaci osoby vyšlo najevo, že pachatelem tohoto činu je bývalý senátor a vlivný člen KDU-ČSL Jiří Stodůlka. Při podání vysvětlení Stodůlka do policejního protokolu uvedl, že plnil úkol od prvního náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy, rovněž člena KDU-ČSL.    

„Něco takového považujeme za naprosto skandální. Domníváme se, že šlo o politicky motivované shromažďování materiálů, které měly naši firmu poškodit,“ uvedl ke kauze mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Právníci společnosti Agrofert situaci v tuto chvíli analyzují. „Čekáme na závěry policie. Podle toho zvolíme další kroky. Využijeme pro řešení všechny právní prostředky, tak jak umožňuje právní řád,“ uzavírá Hanzelka.