Agrotec slaví vítězství v soutěži Zaměstnavatel Jihomoravského kraje

23. 9. 2021

Letošní 19. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku má za sebou druhé regionální vyhlášení výsledků. Tentokrát z Jihomoravského a Zlínského kraje. Zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, Sodexo Benefity, slavnostně dekorovali vítěze v sídle Vinařství Spielberg ve vesničce Archlebov na jihu Moravy.

V kategorii společností do 5 000 zaměstnanců zvítězil Agrotec. Jak uvedl generální ředitel skupiny Martin Rada, rok 2020 prověřil firemní kulturu i kvalitu zaměstnanců. „Na všech pozicích, kde to bylo možné, jsme zavedli home office. Ve firmě se urychlil on-line život a v neposlední řadě došlo i k úsporám v oblasti nákladů,“ dodal Rada.

Co se hodnotí

Posuzuje se, jak je firma schopna motivovat, odměňovat a rozvíjet své zaměstnance a současně splňovat ekonomické ukazatele. Podklady k porovnání firem vycházejí z těchto oblastí:

  1. Indikátory HR, které lze přímo ovlivnit. Například náklady na vzdělávání, na zaměstnanecké výhody a mzdy, zjišťuje se míra interních posunů zaměstnanců na vyšší pozice i míra kariérního vývoje, ale i to, jak se firma staví k pomoci potřebným v regionu své působnosti.
  2. Výstupy z HR činností. Sem patří například počet dní absence na pracovníka, míra dobrovolné fluktuace apod.
  3. Míra produktivity, která zahrnuje poměr nákladů na odměňování k celkovým nákladům a také k výnosům.

 

Agrotec Zaměstnavatel Jihomoravského kraje