Agrofert v TOP 5 nejvýznamnějších českých firem

14. 6. 2019

Tradiční soutěž Czech TOP 100 zná své letošní vítěze! V polovině června byly vyhlášeny výsledky dalšího ročníku, a to v hlavní kategorii nejvýznamnější firmy. AGROFERT obhájil svoji pozici jedné z předních tuzemských společností a v TOP 5 českých firem mu náleží čtvrté místo.
Žebříček hodnocení Czech TOP 100 je již tradičně sestaven podle tržeb dosažených jednotlivými společnostmi v uplynulém roce. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo během slavnostního galavečera na Pražském hradě, kterého se zúčastnil výkonný ředitel společnosti AGROFERT Ing. Josef Mráz. „Těší mě, že i v době, která je pro společnosti koncernu AGROFERT nelehká a kdy čelí řadě mediálních útoků, si držíme stabilní pozici mezi nejvýkonnějšími tuzemskými firmami. Za to patří dík všem zaměstnancům. Jejich práce si upřímně vážím,“ dodává Josef Mráz.
Sdružení CZECH TOP 100 vyhlásilo výsledky soutěže již po pětadvacáté. V jubilejním ročníku, stejně jako ve všech předchozích ročnících, hodnotilo výši tržeb firem, hospodářský výsledek před zdaněním a počet zaměstnanců. Zvláštní ocenění získaly i další české firmy, úspěšné při zavádění inovací a nových technologií, respektující zásady společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje.
Zisky stovky předních českých firem podle pořadatelů soutěže loni přesáhly 209,6 mld. Kč a oproti roku 2017 vzrostly o celých 23 mld. Kč. První desítka žebříčku CZECH TOP 100 vydělala přes 130,6 mld. Kč.  Prvních deset firem v kategorii Největší zaměstnavatel poskytlo v roce 2018 práci 196,2 tisícům lidí.