AGROFERT posílá do insolvence zemědělce Radu

12. 5. 2017

Zemědělská společnost AGRO Jevišovice, která je součástí koncernu AGROFERT, dnes podala k soudu insolvenční návrh na společnost Agro Boskovštejn. Společníkem a jednatelem dlužné strany je zemědělec Bohumír Rada, s kterým AGROFERT vede několik soudních sporů.

„Firma pana Rady nám dluží přibližně osm a půl milionu korun. Jde především o dluhy za neuhrazené prodeje movitých věcí a nezaplacený nájem,“ upřesnil důvody mluvčí koncernu Karel Hanzelka.  

„Pana Radu jsme opakovaně vyzývali k uhrazení dlužných částek. Bohužel nám neuhradil vše, co nám dluží, a v obdobné situaci jsou i jeho další věřitelé, proto nám nezbývá jako řádnému hospodáři jiná cesta, než se domáhat svých nároků tímto způsobem,“ dodal mluvčí AGROFERTu Karel Hanzelka.

Agro Boskovštejn dluží společnosti AGRO Jevišovice především z titulu nezaplacených faktur za prodej a pronájem zemědělské techniky, strojů a zavlažovacího zařízení. Celkem jde ze strany Bohumíra Rady o desítky neuhrazených faktur.

Agrofert není jedinou společností, která po Bohumíru Radovi žádá uhrazení dluhů. Další peníze dluží jeho firma Agro Boskovštejn také jiným institucím a společnostem, od zdravotní pojišťovny až po dodavatele energií.

Vztahy společností koncernu AGROFERT s panem Bohumírem Radou jsou bohužel dlouhodobě velmi komplikované a vyústily v řadu soudních sporů. „Již před lety jsme byli svědky pochybných obchodních praktik pana Rady na farmě v Jevišovicích. Výsledkem jeho podnikání byly dluhy, exekuce, pokuty od státu, nezaplacené mzdy zaměstnancům a celkově zdevastovaná zemědělská farma. Dluhy pana Rady jsme v minulosti převzali a zachránili několik jeho firem před krachem. Dnes na rozdíl od doby pana Rady farma v Jevišovicích prosperuje a dosahuje kladných hospodářských výsledků,“ uzavírá mluvčí koncernu Hanzelka.

Přečtěte si, jak to bylo ve skutečnosti s Bohumírem Radou, jeho působením v AGRO Jevišovice a obřími dluhy, které za sebou zanechal.

Pseudokauzu s Bohumírem Radou shrnuje i brožura, která je níže ke stažení.