AGROFERT Deutschland otevřel nové středisko v Drebkau

25. 11. 2022

Společnost AGROFERT Deutschland GmbH, jeden z předních zemědělských obchodníků ve východním Německu, otevřela novou pobočku v Drebkau, jihozápadně od Chotěbuze. V souladu s heslem „Z regionu pro region“ chce AGROFERT Deutschland GmbH v regionu vytvářet nová pracovní místa a dále rozvíjet zemědělský obchod.

Otevření nového střediska v Drebkau se zúčastnili nejen zástupce regionální správy Harald Altekrüger a starosta Paul Köhne, kteří ve svém uvítacím projevu poděkovali za investici v regionu, ale také obě jednatelky společnosti AGROFERT Deutschland Monika Schrader a Anke Hille. Ty pak společně s Petrem Cingrem a Miloslavem Spěváčkem z českého Agrofertu přestřižením slavnostní pásky oficiálně zahájili provoz střediska.

„Zemědělský obchod v současnosti prochází velkými změnami. V důsledku energetické krize došlo za posledních 12 měsíců k výraznému zdražení vstupů. K tomu se přidávají zvyšující se nároky na zemědělství. Je tlak na snižování vstupů při zachování vysokých výnosů. Aby to fungovalo, jsou pro farmáře zásadní inovativní strategie. Zatímco ostatní zavírají svá obchodní střediska, my výzvy přijímáme a v budoucnu chceme být ještě blíže zákazníkovi,“ zdůraznila při otevření jednatelka Monika Schrader.

Hybridní zemědělství bude v budoucnu ještě důležitější. Musíme skloubit nejlepší zkušenosti z konvenčního a ekologického zemědělství. „ Proto máme možnost na místě skladovat konvenčně i ekologicky pěstované obilí,“ dodala Anke Hille.

O Drebkau

Pro skladování obilí a dalších zemědělských plodin slouží 9 skladů se skladovací kapacitou kolem 60 000 tun. Efektivní skladování a vyskladňování je možné díky modernímu příjmu zrna a systému sušení. Středisko je optimálně napojeno na silnici a železnici, a proto se ideálně hodí pro přímý obchod s farmáři a maloobchodníky.

Samozřejmostí jsou i kvalifikované analytické služby. Kromě zjišťování vlhkosti, objemové hmotnosti, pádového čísla, napadení škůdci sem patří i senzorické zkoušky.


AGROFERT Deutschland GmbH sdružuje všechny německé aktivity AGROFERT, a.s. pod jednou střechou. Jako jeden z předních poskytovatelů provozních prostředků v zemědělství a průmyslu jsme vaším partnerem na vaší straně. Kromě toho nabízíme širokou škálu služeb pro zemědělství.

DALŠÍ ZPRÁVY