Jeden den s Petrem Stejskalem, praktikantem tréninkového kurzu TechCamp

„Tým Farmtecu mě příjemně překvapil,“ říká Petr Stejskal, jeden z prvních praktikantů nově otevřeného tréninkového kurzu TechCamp.

Vybudovat si úspěšnou kariéru je snem řady mladých lidí. Někteří zůstávají u svých snů, jiní hledají možnosti, jak se je realizovat nebo se k nim alespoň přiblížit. Takový je i mladý inženýr Petr Stejskal, který chce být úspěšným obchodním zástupcem ve společnosti Farmtec. Po ukončení vysoké školy si sám vyhlédl společnost, pro kterou by rád pracoval a kontaktoval personální manažerku Marcelu Prchlíkovou, která ve Farmtecu organizuje tréninkové kurzy pro perspektivní obchodníky, technology a produktové specialisty.

 

 

 

 

Petra během kurzu nejvíce bavily kontrolní dny na novostavbách a rekonstrukcích stájí. Řada informací byla i pro čerstvého absolventa zemědělského inženýrství nová. Produktový ředitel Mojmír Vacek mu například vysvětlil, jak fungují matrace pro chov krav s tržní produkcí mléka.

 

 

 

 

 

 

Velké množství vychytávek mají dnes napájecí žlaby.

 

 

 

 

 

 

 

„Doupě pro selata musí být dostatečně velké i pro početnější vrhy“, komentuje velikost porodní klece pro prasnice produktový manažer Tomáš Diart.

 

 

 

 

 

 

Pro chov hospodářských zvířat je velmi důležitý efektivní systém větrání. „Optimální klima ve stáji má pro současnou genetiku stále větší význam. Hlídáme jej pomocí plně automatizovaných systémů“, pokračuje výkladem k další důležité stájové technice pan Diart.

 

 

 

 

 

 

V prvovýrobě číhá na praktikanty při výkonu práce spousta rizik. Která to jsou a jak se jim vyvarovat, vysvětluje Petrovi personální manažerka Marcela Prchlíková.

 

 

 

 

 

 

Během kurzu tráví Petr čas i na středisku vývoje. Právě se dozvídá, že nejen konstruktérům, ale i produktovým manažerům při uvádění nových výrobků na trh hodně pomáhá, když je výrobek vymodelován ve 3D.

 

 

 

 

 

 

K TechCampu patří také dny strávené na farmách. Na nich se praktikanti seznamují například se správným nasazením krčních obojků s vitalimetry a identifikací. Elektronický čip na obojku komunikuje s  programem pro řízení stáda a technologií FARMSOFT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Součástí tréninku je i zvládnutí rutiny dojení. Např. správně provedená desinfekce struků po dojení je podmínkou prevence mastitid.