Jeden den s Petrem Matějíčkem, programovým ředitelem rádia Impuls

MÍSTO OBĚDA SI JDU ZABĚHAT, LÉPE SE MI PAK PRACUJE

Káva a porada, tak začíná pracovní den vetšiny řadových zaměstnanců i ředitelů podniku. Existují ale i výjimky. Jednou z nich je František Matějíček, nový programový ředitel Rádia Impuls. Snad díky náročnosti povolání, snad díky zálibě ve sportu začíná svůj pracovní den jinak. Sportem. „Tři dny v pracovním týdnu začínám jógou, pak jdu teprve do práce. To přicházím před devátou hodinou ranní, připravený na porady,“ popsal start práce nový ředitel.

Úterý a čtvrtek ale vypadá trochu jinak. V tyto dny se mohou ranní chodci Holešovicemi i zaměstnanci rádia zaposlouchat do hry na klavír. Nástroj je totiž pár týdnů přímo v budově rádia a před začátkem náročného kolečka porad si tady „aktivuje mysl“ nikdo jiný než František Matějíček. Následují dopolední porady, kterých je v nové pozici víc a jsou delší. Zatímco se ostatní zaměstnanci po aktivním dopoledni začnou shánět po obědě, programový ředitel Impulsu se vydá jinam. Převlékne se do sportovního a vyběhne do ulic přístavní čtvrti Holešovice. „Oběd má tak pětatřicet minut, za tu dobu stihnu uběhnout asi sedm kilometrů, říkám tomu pracovní okruh,“ popsal svůj „oběd“ František Matějíček.
Z ŘEDITELE MODERÁTOREM
Nový programový ředitel je také oblíbeným moderátorem, už pět let má svůj pořad Fanda a jeho česká banda, kterého se nechce vzdát. „Muj životní styl mi hodně pomáhá. Dokážu překonat mnohem lépe každodenní problémy, ať v práci, nebo doma. Člověk víc vydrží, nehádá se. Od doby, kdy takhle funguji, považuji se za téměř nekonfliktního člověka. A to má výhodu pro mé kolegy, jsem na ně totiž hodný,“ vysvětlil František Matějíček, který má v nové funkci programového ředitele zodpovědnost za to, co týdně poslouchají více než dva milióny lidí v Česku. „Práci na nové pozici mi ulehčují i mí spolupracovníci. Mám štestí, že v Rádiu Impuls není dusno, ale příjemná atmosféra, o kterou se tady všichni zaměstnanci snaží, aby se jim do práce dobře chodilo. Zastávám filozofi i svých předchůdců a učitelů v rádiu, že rádio se má stále vyvíjet. Já sám jsem ale příznivcem evolučních, nikoliv revolučních změn. Samozřejmě mám nápady a vize, jak dál, ale žádné revoluční změny teď na programu nejsou, spíš lehčí kosmetické úpravy,“ uzavřel.

8.30
Dva dny v týdnu dodržuje rituál, kdy se brzy ráno připraví na náročné porady hrou na klavír. „Tyto ranní rituály mě zaktivizují na perný den vrádiu. Zároveň mě to ale uklidní, takže nejsem ve stresu,“ říká.

 

 

 

 

 

 

8.45
František Matějíček se orientuje v podkladech na porady, které mu teď zaberou mnohem víc času. První porada s ranním týmem začíná v 9 hodin a kolem 10. hodiny následuje obchodní porada.

 

 

 

 

 

 

12.00 - 12.00
Místo oběda vyráží nový programový ředitel do ulic na „pracovní okruh“, tedy sedmikilometrový běh. Týdně naběhá kolem 60 až 70 kilometrů, pomáhá mu to nejen v práci, ale i jako trénink na maratony a půlmaratony, kterých se v Česku i v zahraničí účastní. „Tenhle týden uběhnu tak 40 kilometrů, príští už musím dát alespoň 60, pripravuji se na půlmaraton do Kodaně,“ doplnil.

 

 

 

 

 

 

13.30
Zdravá strava je prioritou nového programového ředitele Rádia Impuls. Jeho jídelníček se skládá především ze zeleniny (ve středu nejí celý den v rámci životní filozofie vůbec, pozn. red.). Odpoledne ho čeká řada dalších porad, tvoření koncepcí a vyřizování všudypřítomné agendy v podobě e-mailů.

 

 

 

 

 

 

15.00 - 18.00
Část odpoledne se František Matějíček věnuje vysílání v rádiu. Moderuje už několik let a momentálně ho mohou lidé slyšet v pořadu Fanda a jeho česká banda. Po vysílání tráví ještě zhruba hodinu v kanceláři vyřizováním nutné agendy.