Zemědělec Rada opět prohrál soud s Agrofertem. Tentokrát ten odvolací

7. 3. 2019

Krajský soud v Brně v loňském roce projednal žalobu zemědělce Bohumíra Rady, který se snažil u soudu zpochybnit smlouvu z roku 2011 o převodu akcií svých někdejších společností Agro Jevišovice a Citonice Agro na společnost Navos z koncernu Agrofert.
Soud potvrdil, že Agrofert splnil podmínky transakce, které tehdy byly obsaženy v Memorandu o společném postupu a smlouvě o převodu akcií. Proti tomuto rozsudku se Bohumír Rada odvolal.
Vrchní soud v Olomouci včera potvrdil rozhodnutí Krajského soudu v Brně jako věcně správné, uznal všechny argumenty společnosti Navos a postup Bohumíra Rady označil jako rozporný s poctivým obchodním stykem. Doručením písemného vyhotovení tohoto rozhodnutí nabyde rozsudek vrchního soudu právní moci.
„Jsme rádi, že i tímto rozhodnutím soud potvrdil náš dlouhodobý názor a rozhodl, že pan Rada žádné nároky, jež vůči společnosti Navos uplatnil u soudu, nemá. I podle vrchního soudu byl postup společnosti Navos v souladu s uzavřenou smluvní dokumentací a pravda je na naší straně.“