Ukradené duše? To sotva

12. 9. 2017

Redaktorka Sabina Slonková pravidelně na svém internetovém portálu  i v tištěných médiích prezentuje projekt tzv. ukradených duší, který má veřejnosti představovat osoby, jež se nebály postavit někdejšímu majiteli AGROFERTu či koncernu jako takovému. Výběr paní redaktorky má ale háček v tom, že soubor těchto figur sestává převážně z těch, kteří za sebou zanechali dluhy a exekuce, poškodili mnoho dalších společností, v oboru svého podnikání neuspěli nebo si prostě postavili živnost na kalkulu osobního prospěchu.

Kdo patří mezi oblíbence Sabiny Slonkové?

1) stálice Bohumír Rada: jihomoravský zemědělec, který si udělal mediální byznys z toho, že svoje podnikatelské neúspěchy stále svádí na koncern AGROFERT či jeho bývalého vlastníka. O tom, že dluží miliony svým dodavatelům i státní správě se on sám ani Sabina Slonková nezmiňují. O ekologických nestoudnostech v podobě zahrabávání odpadků do zemědělské půdy, zavážení mršin na pole a vypouštění odpadních vod jen tak do krajiny Sabina Slonková mlčí též. Potřebuje totiž z Rady udělat hrdinu stůj co stůj. Insolvenční řízení ale mluví trochu jinak – stejně jako subjekty, které za panem Radou evidují pohledávky. Rada dokonce odmítá vyplatit řádně mzdy. Vše je veřejně dostupné na www.justice.cz. Zdravý rozum zůstává stát nad tím, proč Sabina Slonková takovou osobu neustále glorifikuje. O Bohumíru Radovi jsme psali například v tomto článku. Celou "pseudokauzu" s Bohumírem Radou shrnuje i brožura, která je ke stažení níže.

2) Milan Sládeček: pan Sládeček je bohužel již po smrti. Pro Sabinu Slonkovou tedy ideální cíl, protože jí nemůže do ničeho mluvit. Redaktorka v letošním roce neustále opakuje obchodní případ společnosti U Rytířů, s níž obchodovaly firmy koncernu AGROFERT a nechaly se tím bohužel napálit právě Milanem Sládečkem. Sabina Slonková nicméně záměrně nezmiňuje fakta, že všechny společnosti majoritně ovládané panem Sládečkem skončily krachem a že za sebou tento podnikatel zanechal desítky milionů dluhů. Zároveň paní Slonková skočila na lep i dceři Milana Sládečka, která jí na kameru a se slzami v očích tvrdila, že o podnikání otce neměla ani potuchy, přitom ale byla v jeho firmách činná jako společnice a se svým podílem i obchodovala. Obrázek nechť si tedy každý vytvoří sám. Příběh „fake news“ Sabiny Slonkové najdete i zde.

3) věčná stěžovatelka Ing. Kaiseršotová: další oblíbenou „star“ Sabiny Slonkové je stěžovatelka z obce Klučov – Ing. Kaiseršotová. Tato paní se dostala k domku, který sousedí s areálem společnosti ZZN Polabí. Tak je tomu již desítky let. Když chtěla paní inženýrka dům získat, tak dobře věděla, že nejde o dům u lesa, ale u areálu zemědělské společnosti a zároveň v těsné blízkosti železničního koridoru na Moravu. Poté si však paní Kaiseršotová začala na společnost neustále stěžovat. Prakticky na vše. Bohužel v tomto případě nepomáhá fakt, že se jí společnost ZZN Polabí snaží vyhovět. Když jí společnost ZZN Polabí nabídla dům ve stejné hodnotě a podobné lokalitě (na základě znaleckého posudku), tak paní inženýrka toto odmítla a chtěla byt v Říčanech. Samozřejmě mnohonásobně dražší. Že by kalkul? To posuďte sami. ZZN Polabí tento požadavek samozřejmě odmítlo. Celý příběh soužití ZZN Polabí s věčnou stěžovatelkou Ing. Kaiseršotovou jsme popsali zde.

4) pekaři Paříkovi: je obdivuhodné, jak Sabina Slonková dokáže manipulovat se svými čtenáři. Jde jí to skvěle. Dalším příkladem je spor United Bakeries s koncernem AGROFERT v oblasti pekárenství. Redaktorka vykresluje velkoproducenta pečiva United Bakeries doslova jako malého rodinného pekaře, kterého by čtenář snad měl i litovat, že vůbec peče housky. Jenže pravdou je, že se jedná o nesmlouvavou podnikatelskou skupinu. Ta chtěla s koncernem AGROFERT obchodovat, z obchodu sešlo, ale United Bakeries si nechalo zálohu ve výši 100 milionů Kč. Soudy několikrát označily toto jednání za protiprávní, ale s tím se Sabina Slonková prostě nehodlá smířit a i přesto hází vinu na koncern AGROFERT. United Bakeries toho pochopitelně využívá. Komu by se přeci chtělo vracet neprávem zadržovaných 100 milionů?