Soud zprostil viny obžalované v kauze Agrotec

5. 12. 2018

V případu byl mimo jiné obžalován jeden zaměstnanec společnosti Agrotec i samotná společnost Agrotec jako právnická osoba. Obě osoby byly soudem zproštěny viny.

"Potvrdilo se to, co jsme od počátku tvrdili, že se nikdo žádného trestného činu nedopustil. Ani naše společnost, ani náš zaměstnanec. Ukázala se nezávislost výkonu soudní moci. Soud nepodlehl extrémnímu mediálnímu tlaku, kterému byla kauza i její aktéři po celou dobu trestního řízení vystaveni," sdělil k závěru soudu mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. „V krátké době už jde o druhý případ, kde se ukázalo, že jsme se ničeho nezákonného nedopustili. Nedávno policie odložila kauzu dluhopisů, teď soud zprostil obžalované viny v kauze Agrotec,“ dodal.   

Soud nyní také přihlédl k tomu, že firma v oblasti prevence vynaložila veškeré úsilí. Jde o systematický soubor opatření – o vnitřní předpisy, metodiku, školení, etický kodex, etickou telefonní linku, systém compliance, systém interní bezpečnosti apod. Mimo jiné, pokud je nám známo, jako jediná firma v ČR jsme od roku 2013 držitelem protikorupčního certifikátu od společnosti Det Norske Veritas. 

https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/soud-zprostil-viny-obzalovane-v-kauze-agrotec_505656.html

https://zpravy.idnes.cz/ceska-posta-zakazky-manipulace-trest-soud-podminka-fxs-/domaci.aspx?c=A181204_173853_domaci_kaf