„Století Fatry“ se probojovalo mezi TOP 5 nejlepších HR projektů

13. 6. 2017
Soutěž proběhla v rámci oceňování nejlepších zaměstnavatelů roku 2017

Společnosti koncernu AGROFERT se i v letošním roce zapojily do soutěže o nejlepší HR projekt roku 2017. Na fakultě Strojního inženýrství v Brně představil AGROFERT projekt s názvem „Nové postupy řízení v zemědělství“ a na Technické univerzitě v Ostravě „Století Fatry“. Tato aktivita připomínající zábavnou formou úspěchy této firmy porotu doslova nadchla. V konkurenci ostatních přihlášených projektů prezentovaných zástupci velkých společností, jako Škoda Auto, E.ON nebo Moneta, postoupila do celorepublikového finále.

Století Fatry

Jak propojit podnik s městem? Jak mít z této spolupráce oboustranný užitek? Jak se vrátit k baťovským kořenům a udržet ve firmě „srdcaře“ i nové zaměstnance- mileniály? A v neposlední řadě jak směřovat firmu k dalším úspěchům? O tom všem je projekt Století Fatry, který na ostravském regionálním kole soutěže prezentoval personální ředitel Fatry Martin Hradský. Při této příležitosti také prozradil, že do budoucna Fatra plánuje propojit tuto zaměstnaneckou aktivitu s turistickým ruchem a aktivně ho tak podpořit. „Naši výpravu za poznáním osmi úspěšných dekád historie Fatry a osmi zajímavých míst města bychom chtěli v budoucnu nabízet i školám a spojit ji s exkurzí do provozu naší firmy. Dalším naším cílem je její využití v rámci akcí pro naše významné obchodní zákazníky nebo strategické firemní partnery,“ prozradil personální ředitel.

Nové postupy řízení v zemědělství

Projekt využívající moderní GPS technologie je dnes plně funkční v celkem 59 zemědělských společnostech koncernu AGROFERT a na regionálním kole soutěže v Brně ho představoval personální ředitel AGROFERTu Daniel Rubeš. Pokud bychom se v těchto zemědělských firmách vrátili o dva roky nazpátek, viděli bychom stoly zahlcené papírovými formuláři a papírovými mapami, prostřednictvím kterých se pracovní činnosti na polích řídily. Dnes je všechno jinak. Lidé se na konci pracovního dne přihlašují do počítače a elektronicky zaznamenají veškeré úkony, které ten den vykonali. Další nutné technické údaje jsou importovány automaticky z GPS navigace a zaměstnanci je pouze kontrolují na monitorech počítačů. Ušetřený čas tak mohou využít mnohem efektivněji - například ke kontrole kvality pěstovaných plodin.