Stanovisko k článku Hospodářských novin: Finanční správa zajišťovacími příkazy zničila firmu, která překážela přerovské chemičce Agrofertu. Bylo to nezákonné, rozhodl soud

25. 8. 2017
Informace uvedené v článku redaktorky Králové v HN ze dne 25.8.2017 považujeme za hrubě manipulativní a neodpovídající skutečnosti.

Informace uvedené v článku redaktorky Králové v HN ze dne 25.8.2017 považujeme za hrubě manipulativní a neodpovídající skutečnosti. O společnost FAU jsme nikdy zájem neměli a nemáme a s nikým jsme o ní nejednali. Agrofert s touto firmou nemá nic společného.

Firma FAU má v areálu přerovské společnosti Precheza z koncernu Agrofert pouze svůj vlastní autonomní pozemek a vlastní provoz. Jde o historicky dané pozemkové uspořádání, které vzniklo v roce 1993, tedy dávno před majetkovým vstupem Agrofertu do chemičky Precheza v r. 1997. Neexistuje žádné majetkové, personální ani obchodní propojení. Naprosto odmítáme zatahování Agrofertu či Prechezy do záležitostí společnosti FAU. Takové úvahy jsou zcela mylné.

„K tvrzení pana Šrámka sděluji, že pana Csabiho neznám, nejsem si vědom, že bych ho někdy potkal a tudíž jsem s ním o prodeji areálu nikdy nejednal,“ dodává generální ředitel společnosti Precheza Ivo Hanáček.

Karel Hanzelka, mluvčí