PENAM SE DOHODL NA PŘEVZETÍ UNITED BAKERIES OD UB GROUP B.V.

19. 10. 2018
UNITED BAKERIES provozuje 13 pekáren umístěných v různých částech České republiky

Společnosti PENAM, a.s., a UB Group B.V. dnes oznámily dohodu o převzetí UB HOLDING, a.s., jediného akcionáře UNITED BAKERIES a.s., společností PENAM. Strany se rozhodly nezveřejňovat podmínky transakce, která je ještě podmíněna schválením ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
UNITED BAKERIES provozuje 13 pekáren umístěných v různých částech České republiky a dodává své pekárenské výrobky řadě obchodních řetězců a dalších zákazníků.
PENAM: „Jsme rádi, že jsme dosáhli dohody o spojení UNITED BAKERIES s naší společností. Dle našeho názoru je to nutný krok k zachování dlouholeté tradice české pekárenské výroby v prostředí velmi náročného a konkurenčního trhu. Doufáme, že tímto krokem budeme schopni zajistit dlouhodobou perspektivu obou společností a zároveň uspokojit stále rostoucí požadavky našich odběratelů,“ řekl Jaroslav Kurčík, předseda představenstva PENAM, a.s.
„Z našeho pohledu je skupina PENAM ideálním strategickým vlastníkem UNITED BAKERIES, který zajistí další rozvoj našich provozů, pracovníků a obchodních značek,“ prohlásil Jean Carlo Pierre Müller, člen rady manažerů UB Group B.V. „Jsem přesvědčený že PENAM, společně se zaměstnanci UNITED BAKERIES, bude společnost v budoucnu dále úspěšně rozvíjet.“
Vzhledem k tomu, že finanční stabilita UNITED BAKERIES je v období do vypořádání transakce zajištěna jak strukturou transakce, tak pokračující podporou stávajících akcionářů, budou UNITED BAKERIES pokračovat ve své činnosti a vztazích s obchodními partnery i zaměstnanci v nezměněné podobě.
 

O společnosti PENAM
PENAM, a.s. se řadí mezi přední české pekárenské společnosti, s tržbami v roce 2017 ve výši přibližně 3,6 mld. CZK. Společnost v České republice provozuje 11 pekáren a 4 mlýny, umístěné převážně na Moravě. PENAM je členem koncernu Agrofert.
 

O společnosti UNITED BAKERIES
UNITED BAKERIES vykázala za rok 2017 tržby ve výši přibližně 2,2 mld. CZK. Více než 1.000 zaměstnanců společnosti pracuje ve 13 pekárnách v různých částech České republiky, s většinou výrobních kapacit soustředěných v oblasti Čech.