Nejvyšší pokuta za znečišťování životního prostředí na jižní Moravě putuje do bioplynové stanice, za níž stojí Bohumír Rada

9. 7. 2018
Na projekt stanice čerpal Bohumír Rada dotaci 30 milionů korun. Od zahájení provozu je ale opakovaně porušována ochrana životního prostředí

Bioplynová stanice ve Velkém Karlově zpracovává zbytky hospodářských zvířat, kejdu a další biologický odpad. V minulosti měla řadu problémů s provozem a právě dopady na životní prostředí. Situaci se věnovala média a starostové okolních obcí dokonce požadovali uzavření celé bioplynové stanice, jelikož si obyvatelé z okolí již od počátku stěžovali na nesnesitelný zápach rozkládajícího se materiálu.

Bývalá společnost Bohumíra Rady na stavbu bioplynové stanice čerpala dotaci 30 milionů Kč. Přitom hned od počátku projekt provázely problémy hlavně ve vztahu k životnímu prostředí, což mj. dokládá opakované ukládání pokut.

Informaci o aktuální nejvyšší pokutě České inspekce životního prostředí na jižní Moravě právě pro bioplynovou stanici ve Velkém Karlově přinesl web České televize.

Čtěte také:

Zemědělec Bohumír Rada prohrál soud s Agrofertem. Rada se snažil zpochybnit smlouvu z roku 2011 o převodu akcií svých někdejších společností Agro Jevišovice a Citonice Agro na společnost Navos z koncernu Agrofert.

Zemědělec Bohumír Rada neoprávněně hospodaří na pozemcích společnosti Agro Jevišovice. Rada na pozemky aplikoval kaly. Věc šetří kriminální policie ve Znojmě.

Bohumír Rada jako dobrý sedlák? To těžko. V AGRO Jevišovice by mohli vyprávět. Společnost musela sanovat nelegální skládky z doby Bohumíra Rady.

Policie odložila případ „zničené úrody“. Po dvou letech vyšetřování uzavřela Policie ČR případ takzvaného „spáleného pole“, tedy spor mezi společnostmi Agro Jevišovice a Agro Boskovštejn.

Ke stažení níže přikládáme také informační brožuru o působení Bohumíra Rady v AGRO Jevišovice.

Přílohy

Brozura_Rada.pdf – PDF, 2 MB