Chovatelský den ve Vilémově po osmadvacáté

3. 10. 2018

Jmenovitě Cerea, a.s. a ZS Vilémov, a.s. a organizací Dobrovolná společnost chovatelů koní Havlíčkův Brod a Jezdeckého spolku Havlíčkův Brod.

O zahájení programu se postarala mažoretková a twirlingová skupina Rondo z Ronova nad Doubravou, která pro své úžasné výkony byla do Vilémova pozvána již potřetí. Děvčata letos předvedla celkem tři vystoupení a za své obdivuhodné kousky sklidila upřímný divácký aplaus. Poté následovalo přivítání návštěvníků pořadateli. „Jsem ráda, že vás můžu opět přivítat zde ve Vilémově a velice si cením toho, že zde máme skvělé zázemí a podporu, bez níž bychom Chovatelský den uspořádat nedokázali“, uvedla ve své úvodní řeči Ing. Jana Prchalová z Jezdeckého spolku Havlíčkův Brod.“ Za společnosti ZS Vilémov, a.s. a Cerea, a.s. pozdravili všechny přítomné jejich ředitelé Ing. Jan Urban a Ing. František Turek. Na akci se úvodního slova ujal i výkonný ředitel společnosti AGROFERT, a.s. Ing. Josef Mráz, který ocenil, že se tato akce stává oblíbenou nejen pro obdivovatele koní, ale také pro rodiny s dětmi a poděkoval všem pořadatelům za úsilí, které při organizaci vynaložili.

Poté byla návštěvníkům představena téměř šedesátka koní přihlášených do přehlídky. Zajímavé bylo rovněž netradiční trojspřeží kladrubských běloušů a poníci, kteří byli svou velikostí menší než velká plemena psů. V pravé poledne vyjel tradiční průvod kočárů a jezdců na koních do ulic městyse Vilémova za doprovodu hudební skupiny Dejmy.

Odpolední program probíhal na třech kolbištích, na kterých se vystřídaly vozatajské parkury, ukázky westernového ježdění nebo skokové soutěže či manipulace s kládou. Kdo vydržel téměř do konce programu, mohl vyhrát některou z hodnotných cen při losování tomboly.

Pro děti byl připraven skákací hrad a velmi oblíbená dětská farma, letos s pohádkovým královstvím. U příjezdové cesty k parkovišti si mohli návštěvníci Chovatelského dne prohlédnout zemědělskou techniku značky CASE IH nebo čtyřkolky společnosti Jiromoto. Oblíbenou zastávkou všech návštěvníků byl stánek se zmrzlinou Tatra i stánek s ochutnávkami z potravinářské produkce společnosti Agrofert. Jmenovitě byly zastoupeny výrobky Penamu, Olmy, Kosteleckých uzenin, Krahulíku, Tatry a Kmotra.